لایه برداری کیمیاوی یا Chemical Peeling


اين كار به وسيله مواد کیمیاوی كه خاصيت اسيدي با درصدهاي متفاوت دارند انجام مي گيرد. متداول ترين آنها از گروه اسيدهاي ميوه AHA،TCA، سالیسیلیک اسید و لاکتیک اسید و گاهی تركيبي از آنها است.
انتخاب فرد و پوست مناسب جهت هر نوع پيلينگ از اهميت زيادي برخوردار مي باشد
اين روش جوانسازي اكثرا جهت درمان اختلالات ناحيه سطحي پوست، كك ومك یا کنجتک، كدورت پوست، لكه هاي پوستي و چروكهاي ظريف و لکه های پشت دست كاربرد دارد
دستورات پس از پيلينگ:

مصرف منظم و مرتب ضد آفتاب و كرم هاي تجويز شده توسط متخصص پس از پيلينگ و قرار نگرفتن در مقابل تابش مستقيم آفتاب ، رطوبت رساني به پوست در طي 48 ساعت اوليه ، عدم استفاده از مواد آرايشي و رنگي پس از پيلينگ برای 3 روز ، جلوگیری از خاراندن، تحریک یا دستکاری صورت پس از پيلينگ، مراجعه منظم جهت ادامه جلسات درماني طبق تقسیم اوقات مرتبه

مکرودرم ابریژن


روش مناسب، ارزان، بدون عارضه جانبی، قابل استفاده در همه افراد و تقریباً در همه سنین کار برد های درمانی این روش شامل: پاک سازی صورت، باز سازی منافذ پوست، تخلیه جوش ها، اصلاح جای جوش، کمک در رفع لکه های پوستی، جوان سازی و اصلاح افتادگی های پوست میباشد.

انجام این پروسیجر بدون نیاز به بیحسی بوده و در مدت نیم ساعت به راحتی انجام میشود. فواصل بین جلسات معمولاً 3 هفته بوده و تعداد جلسات وابسته به مشکل مریض متفاوت میباشد

بوتاکس


بهترین روش برای رفع خطوط پیشانی (خط اخم) و قسمت بالائی صورت (مخصوصاً دور چشم)،
از مزایایی این روش عدم نیاز به بیحسی و یا مراقبت خاص بعد از تزریق بوده و با استفاده از سوزن های خیلی کوچک در هنگام تزریق، این پروسیجر تقریباً بدون درد است.
ماندگاری بوتاکس وابسته به نوع و مارک محصول و همچنان سن و جنس مریض از 6- 9 ماه متفاوت بوده و با تزریقات متکرر، ماندگاری و اثر بخشی این محصول افزایش میابد.
از بوتاکس همچنان میتوان برای شکل دهی و بالابردن ابر و کاهش تعریق زیر بغل و کف دست و در مان سردرد های مگرینی استفاده کرد.

ژل یا فیلر یا پرکننده


پرکننده ها یا فیلر ها که اصطلاحاً به نام ژل نیز مسمی اند، برای حجم دهی لب ها، پرکاری خط خنده، پر کاری جای جوش و فرورفتگی های ناشی از سالدانه و یا سوختگی و سایر مشکلات به کار میروند.
این مواد که اغلباً هیالورونیک اسید میباشند برای استحکام و استتناد پوست ضرورت است.
مزیت این روش مشاهده آنی اثر و ماندگاری طولانی مدت آن میباشد، همچنان ایجاد حساسیت در تزریق این ماده کمتر به ملاحظه میرسد

هیدرو درمی


بوسیله دستگاه هیدرودرمی، همزمان هم لایه برداری خفیف صورت میگیرد، هم کولاجن سازی پوست تحریک میشود و هم آبیاری پوست صورت میگیرد،
این روش برای شفاف سازی و جوان سازی پوست یکی از بر ترین روش های غیر جراحی محسوب میشود که هم پوست را شفاف میسازد، هم از افتادگی و شل شدگی پوست جلوگیری مینماید و هم از خشک شدن و چروک پوست جلوگیری مینماید.

در ماپن و در ما رولر


يكي ديگر از روشهاي نوين جوانسازي استفاده ازDerma Roller و در ماپن است كه توسط يك رول غلطان كه داراي تعداد زيادي سوزنهاي بسيار ظريف است انجام ميشود.
با اين كار منافذي در سطح پوست ايجاد ميشود كه مواد آبرسان، ضدلك، جوان كننده، لايه بردار و ..... با سرعت چند صد برابر به اعماق پوست نفوذ ميكند.
در ماپن و درما رولر مشابه به هم بوده تنها تفاوت آن اینست که در ما پن در سر و نواحی موی دار به دلیل ساختمان فزیکی استفاده شده نمیتواند .
همچنان میتوان در مارولر را همراه با پی آر پی، میزوتراپی و مینوکسیدیل برای تقویت و روش مجدد موها بکار برد .
از درما رولر برای رشد و رویش مجدد مو ها همراه یا بدون مینوکسیدیل، پی آرپی و میزوتراپی، برای اصلاح جای جوش صورت و آبله مرغان و سالدانه، اصلاح خطوط شکم و رانها ناشی از چاقی و حاملگی، اصلاح داغ های ناشی از سوختگی و تصادمات، و موارد مشابه میتوان بهره گرفت

بخور صورت یا Facial Steaming


یکی از روش های کم مصرف و بی خطر میباشد
از این روش برای پاک سازی صورت از لایه مرده سطحی و شفاف ساختن پوست، برای آماده ساختن کومیدون های سر سیاه و سر سفید و پاپول ها و پستول های پوستی جهت تخلیه، برای
آماده سازی پوست جهت استفاده بهتر از مواد آرایشی و بعضی از ادویه ها میتوان بهره جست.
بخار باعث به جریان افتادن خون زیر پوست گردیده با بخار دهی به پوست صورت پوست بصورت عمقی رطوبت را جذب نموده و کمک به باز شدن فولیکولها و منافذ پوست می کنند علاوه بر این بخار باعث میشود پوست انعطاف پذیری خوبی پیدا کند..
مراحل بخور دهی1- قبل از بخور صورت باید پوست پاک و تمیز باشد.
2- فاصله مناسب بخار تا پوست صورت 30سانتیمتر می باشد.
3- در هنگام بخار دهی باید چشم بسته باشد.
4- میتوانیم از عرق بهار نارنج و گلاب در دستگاه بخور استفاده کنیم.
5- از مالیدن دست و یا وسیله آلوده به پوست صورت قبل و بعد از بخور دهی جدا خوداری گردد.
زمان لازم جهت بخار دهی
پوست معمولی: مدت زمان لازم جهت بخار دهی پوستهای نرمال 10دقیقه می باشد.
پوست چرب: مدت زمان لازم جهت بخار دهی پوستهای چرب 7 دقیقه می باشد.
پوست خشک: مدت زمان لازم جهت بخاردهی پوستهای خشک15دقیقه می باشد.