اصلاح خطوط پیشانی، خط اخم و خطوط اطراف چشم

 

آیا خطوط چهره (پیشانی ،خط اخم و خطوط اطراف چشم تان ) شما را رنج میدهد ؟

 ما روش های ذیل را جهت رفع مشکل به شما پیشنهاد میکنیم:

  1. مکرودرم آبریژن
  2. تزریق بوتاکس
  3. طب سوزنی

معلومات کامل را در بروشور پیش رو دریافت نمائید.

در صورت داشتن سوال از همکاران ما جویای معلومات شوید.

و به ویب سایت ما به آدرس: www.barakzaicenter.com   سر بزنید.

و یا به کانال تلگرام ما عضو شوید.

هم چنین برای دریافت معلومات بیشتر درباره زیبایی از وبلاک :barakzaie.blogfa.com ما دیدن نمایید.

شما میتوانید همچنان ما را در تویتر/ وتز اپ/ فسبوک از طریق شماره ۰۷۲۸۲۸۶۶۲۸  تعقیب نمائید

لطفا بروشور را کامل مطالعه فرمائید و یا به همکاران مشاور ما جهت کسب معلومات مسلکی بیشتر به تماس شوید

 

مکرودرم ابریژن

میکرودرم جلد از جمله درمان‌های فیزیکی است که با تحریک اپیدرم جلد به کلاژن و الاستین سازی بیشتر جلد می‌انجامد. بارها پیش آمده است در آینه به جلد خود دقت کرده ایم و دیدن چین و چروک‌های ریز ما را مضطرب و نگران کرده است. پیری و چین و چروک جلد حقیقتی است که نمی‌توان از آن فرار کرد. اما می‌توان آن را به تعویق انداخت. امروزه روش های فراوانی برای جلوگیری از پیری زودرس وجود دارد. انواع لیفت صورت، عمل‌های جراحی، تزریق ژل، تزریق کلاژن و… روش‌های سخت و پر هزینه ای هستند که وجود دارند. در کنار این‌ها درمان‌های فیزیکی که در تماس با جلد انجام می‌شوند هم کمک شایانی به کاهش سرعت فرآیند پیری و زیباتر ماندن جلد خواهد کرد.

میکرودرم چیست و چه تاثیراتی بر جلد دارد؟

میکرودرم ابریژن روشی برای پاکسازی و جوانسازی جلد است. این روش درمانی غیرشیمیایی و غیر تهاجمی است و بدون نیاز به عمل باز صورت می‌گیرد. در میکرو درم از اسپری میکروکریستال جهت از بین بردن لایه ی خارجی سلول های خشک و مرده استفاده می کند تا جلدی جوان تر و شاداب تر حاصل شود. میکرودرم ابریژن به تولید لایه های جدید جلدی زیرین با میزان بالاتری از کلاژن و الاستین کمک می کند و ظاهر جلدتان را بهبود می بخشد.

میکرودرم ابریژن بسیار آرام تر و سطحی تر از روش درمانی درم ابریژن عمل می کند. درم ابریژن یا همان  لایه برداری جلد روش درمانی عمیق تری است که جهت رفع خطوط عمقی صورت، آسیب های جدی ناشی از نور خورشید و جای زخم ها استفاده می شود، همچنین یکی دیگر از پاک سازی صورت استفاده از زوج جوانسازی جلد صورت با لیزر RF می باشد. اما تمرکز ما در این مقاله بر میکرودرم آبریژن خواهد بود.

دستگاه میکرودرم چیست؟

دستگاه میکرودرم  کریستالی از کمپرسور یا متراکم کننده‌ای تشکیل می‌شود که هوا را از طریق یک سری دستی به داخل می‌کشد. با قرار گرفتن سر دستگاه روی جلد، حالت خلأ ایجاد می‌شود. کریستال‌های اکسید آلومینیوم، که با نام کرندوم که سخت‌ترین ماده معدنی پس از الماس است نیز شناخته می‌شود، روی سطح جلد پاشیده می‌شود تا سلول‌های مرده سطحی را از جلد جدا کند و منافذ باز جلد را بهبود بخشد. سپس سلول‌های مرده و کریستال‌ها به‌سرعت به درون دیگر لوله تعبیه‌شده در سر دستگاه مکیده و وارد کیسه ضایعات می‌شوند.

طریقه انجام میکرودرم

متخصصین زیبایی با تعیین مقدار جریان کریستال و قدرت خلأ عمق این جداسازی و جلده ‌جلده شدن را کنترل می‌کند. متخصص معمولاً دو بار دستگاه را روی جلد حرکت می‌دهد، البته اگر جلد به ‌اندازه کافی ضخیم باشد یا ناحیه‌ای، مانند لک قهوه‌ای یا جای جوش صورت و یا آفتاب سوختگی جلد، نیاز به توجه بیشتر داشته باشد، ممکن است ۳ بار فرایند پاکسازی جلد صورت را تکرار کند.

میکرودرم ابریژن و پاکسازی جلد صورت با کریستال می‌تواند تا حدی، به ویژه در اطراف بافت حساس دهان و بینی، ناراحت‌کننده باشد، اما به‌هیچ‌وجه دردناک نیست. متخصص زیبایی در طول درمان جوان سازی جلد صورت میزان راحتی بیمار را از وی جویا می‌شود.

متخصص زیبایی باید در طول عمل درمان جای جوش دستکش به دست داشته باشد و از ماسک و عینک محافظ استفاده کند، چشمان بیمار نیز باید محافظت شود. ردی از کریستال بر روی صورت باقی می‌ماند که احتمالاً بعداً قرمز خواهد شد.

میکرودرم آبریژن با نوک الماس از سری دستی و فن‌آوری خلأ یکسان بهره می‌گیرد، اما در این تکنیک هیچ کریستالی از نوک الماس دستگاه خارج نمی‌شود، بلکه نوک الماس خود، سلول‌های مرده جلد را جدا می‌کند و جلد مرده با به کارگیری خلأ پاک می‌شود. نوک‌های متفاوت متعددی با درجه‌ زبری گوناگون وجود دارد که متخصص گونه مناسب را با توجه به نوع جلد و هدف درمان انتخاب می‌کند.

اگرچه بیمار در میکرودرم ابریژن با نوک الماس ناراحتی بسیار کمتری را تحمل می‌کند و این روش برای جلد‌های حساس مناسب‌تر است، اما در مجموع نتیجه هر دو روش کریستالی و الماسی یکسان است.

فواید میکرودرم صورت

۱-بهبود لکه‌های ایجاد شده بخاطر سن و نقطه های سیاه جلد، روشن شدن جلد، و بهبود جلد‌های تیره شده (زیر بغل و کشاله ران)
۲-لایه برداری و پاکسازی جلد صورت که باعث ایجاد ظاهر شاداب تر برای آن می‌شود
۳-کاهش چین و چروک‌های زیر جلد صورت مثل چین‌های ظریف دور چشم
۴-کاهش سوراخ‌های ریز یا همان منافذ باز و بهتر کردن و کوچک‌تر کردن آن‌ها
۵-اثر عمقی تر میکرودرم ابریژن، افزایش غلظت کلاژن جلد است. این ماده اصلی ترین ماده ی موثر در شادابی و جوانی جلد صورت است.

موارد منع استفاده از میکرودرم جلد صورت

میکرودرم برای برخی از افراد با برخی مشکلات جلدی، به هیچ عنوان مناسب نیست. اگر روی صورت خود طبخال یا زیگیل دارید ابتدا باید آن را بردارید. همچنین افرادی که از بیماری جلدی پسوریازیس رنج می‌برند یا افرادی که در ۲ ماه اخیر جراحی صورت انجام داده‌اند یا در حین انجان رادیوتراپی گردن هستند، نمی‌توانند از این روش پاکسازی جلد استفاده کنند.

  1. تزریق بوتاکس

معلومات درباره بوتاکس

بوتاکس یک ترکیب ساخته شده از سمی به نام بوتولینوم است . وقتی حرف از سم زده می شود ممکن است یک مقداری ترسناک به نظر برسد . اما اصلا جای نگرانی نیست ! .. اگر در دز های کنترل شده استفاده شود کاملا بی خطر است . تزریق بوتاکس در زیر پوست، سبب فلج شدن عضلات آن ناحیه و از بین رفتن چین و چروک صورت خواهد شد و ظاهری جوان تر را برای مدتی ایجاد خواهد کرد.

ممکن است به خاطر وجود پیشانی سفت و محکم در برخی افراد، خیلی از ستارگان، بوتاکس را تا حدودی، یک کار بد بدانند، اما برای کسانی که در دنیای واقعی سعی در درمان آن داشته اند، بعید است که متوجه شوید آنها اصلاً هیچ کاری انجام داده اند یا نه. من همیشه این را گفته ام – اگر آنها چیزی غیر از” بوتاکس “نامگذاری می کردند، پذیرش بهتری بدست می آورد و در همان اوایل پیچیدگی بدی بوجود می آورد. دکتر استافورد برومند از ۷۴۰ جراحی پلاستیک در خیابان پارک در نیویورک می گوید. “همه صحبت ها در مورد اعتدال است و باید بیشتر به عنوان یک نوع عمل درست و حرفه ای دیده شود، به جای اینکه به عنوان یک روش برای نگاه متفاوت مورد استفاده واقع شود. شما ماشین خود را رها نکنید و (آزادانه در زمین رها نکنید) و آن را هر ۱۰ سال روبراه کنید- شما تعمیر و نگهداری منظم ماشین را انجام دهید تا آن را همچنان آماده رانندگی همانند یک ماشین نو نگه دارید.

اثرات مورد نظر بیشتر از یک بحث زیبایی شناسی صرف است، مخصوصاً برای افرادی که بیش از حد عرق می کنند و از بوتاکس برای غیر فعال کردن غده های عرق استفاده می کنند. به نظر می رسد که مردم همیشه در مورد بوتاکس صحبت می کنند و این که آیا شما به این موضوع فکر می کنید یا نه، یا اینکه فقط در مورد آن صحبت می کنید، دلالت های ضمنی منفی آن را ترسیم می کنید. مطمئناً، این موضوع برای همه مردم نیست، و اگر شما نیاز به آن را احساس نکنید، بعداً شما به طور واضح می توانید احساس راحتی کنید، اما برای روشن شدن هر گونه تصورات غلط، از دکتر استافورد برومند خواسته شد تا یک دوره کوتاه مطالعه را در مورد درمان انجام دهد، و چگونگی اینکه آیا این روش برای شما مناسب است را تشریح کند. برای دریافت تمام اطلاعاتی که در مورد بوتاکس نیاز دارید، به ادامه مطلب بروید خواه به آن توجه داشته باشید(بدون قضاوت!) و خواه کمترین کنجکاوی را نسبت به درمان داشته باشید.

 

بوتاکس چیست و چه کاری انجام می دهد؟

استافورد برومند توضیح می دهد: “بوتاکس یک ترکیب ایجاد شده توسط باکتری است که یک سم از نوع مسمومیت حاد غذایی است(عامل مسمومیت در افراد که باعث ایجاد نوعی فلج در ناحیه پلک و ماهیچه ها می شود که افتادگی ایجاد می کند). گرچه این مفهوم ترسناک به نظر می رسد، زمانی که در دوزهای بسیار کنترل شده استفاده شود، روشی ایمن و مطمئن است. این ترکیب به یک منطقه خاص تزریق می شود و در داخل آن، خود را به گیرنده های موجود در عضله شما متصل می کند، که بر عصب تاثیر می گذارد. بنابراین در نتیجه، او اضافه می کند که زمانی که عصب شما یک ماده شیمیایی آزاد می کند تا منجر شود آن عضلات خاص، یا شروع به سوخت و ساز کنند و آزاد شوند (شروع به فعالیت کنند)، نمی تواند. عملکرد کاهش می یابد، و زمانی که پیوندهای عضله کاهش می یابد، یا به طور کامل از بین می روند چین و چروک ها بوجود می آیند. اما این چیزی استاتیک نیست، بدن شما در طول زمان این گیرنده ها را احیاء می کند.

آیا این، همان تزریق ژل است؟

نه ابدا، در حالی که بوتاکس عضله را تحت تاثیر قرار می دهد، تزریق ژل، دقیقا همانطور که از نام آن مشخص است استفاده می شود: تا چین و چروک ها را پر کند و یا حتی هر گونه ناسازگاری در حجم روی صورت را از بین می برد. برومند توضیح می دهد: محصولاتی مانند Juvederm یا Restalyine می توانند برای پر کردن و پر حجم کردن لب و چروک های خاص در اطراف صورت استفاده شوند. اگر یک خط خاص یا چین و چروک بسیار عمیق باشد، که با بوتاکس بتوان آن را پر کرد، تزریق ژل می تواند به طور موقت جلوه و نتایج آن را به طور متوسط ۹ ماه کاهش دهد.

در چه ناحیه هایی از بدن ، بوتاکس استفاده می شود؟

شایع ترین مکان هایی که بوتاکس تزریق می شود، ناحیه پنجه کلاغی یا (پاکلاغی) در اطراف ناحیه چشم است، چروک های گلابلا بین چشمها (بین دو ابرو)، شیار ها و چروک های روی پیشانی، چین و چروک های افقی در پیشانی. دکتر برومند همچنین از آن در کنار خط آرواره استفاده کرده است تا ضایعات استخوانی را بی اثر کند و لب های نزول یافته را اصلاح کند. او می گوید: “شما می توانید آن را به طور استراتژیک تزریق کنید تا لب ها را به جای یک نگاه نگران کننده، مانند اثر مونا لیزا ارتقا دهد. شگفت انگیز ترین ناحیه؟؟ داخل زیر بغل. هنگامی که به غدد عرق تزریق می شود، بوتاکس می تواند ماه ها به طور کامل عرق و بو را متوقف کند. برومند می افزاید: “تغییر بازی آن برای برخی افراد، یکی از تاثیر گذارترین درمان های غیر آرایشی برای بوتاکس است.

چه کسی باید بوتاکس استفاده کند ؟

اکثر افراد می توانند نامزد درمان شوند، اما دکتر استافورد برومند، بیمارانش را ترغیب می کند تا واقع نگر باشند و درمان متجاوزانه (زوری) و یا غیر منطقی را انجام ندهند. و می گوید: “این یک راه خوب برای جلوگیری از چین و چروک های ریز است، اما من نمی خواهم جوانان به طور منفی تحت تأثیر این باور قرار بگیرند که بوتاکس لازم و ضروری است. مردم می توانند در اواخر دهه ی ۲۰ یا اوایل دهه ی ۳۰ زندگیشان شروع به به این درمان کنند و در این میان، نگهداری  و مراقیت آن مهمتر است – اگر مسائلی وجود داشته باشد که بتواند با درمان های پزشکی  و یا به هر وسیله ای حل شود، اما هرگز نمی خواهیم شخصیت یک چهره را تغییر دهیم. ایده ما این است که کاری کنیم که بیمار به دنبال همان شخصیت قبلی خود باشد و تحت تاثیر سن نباشد، به جای اینکه زنان خانه دار دنبال سطوح مختلفی از زیبایی باشند.

زمان اثر کردن بوتاکس چقدر طول می کشد؟

بلافاصله بعد از شروع درمان، بوتاکس در هر شرایطی، از یک روز تا ده روز طول می کشد تا بهبودی یابد و به طور متوسط، حدود سه تا هشت ماه طول می کشد؛ زیرا این مقدار زمانی است که طول می کشد تا بدن شما گیرنده های جدید در عضله بسازد.

اگر چه بسیاری از افراد می توانند بوتاکس تزریق کنند، که البته این بدان معنا نیست که آنها مجبورند این کار را انجام دهند. دکتر استافورد برومند می گوید: “نزد کسی که مورد تایید در جراحی پلاستیک است برای انجام این ارزیابی بروید. شما می خواهید دکتری داشته باشید که آناتومی صورت را درک می کند. رفتن پیش کسی که واجد شرایط و ثابت قدم است بسیار مهم است. ما هر چیزی که انجام داده ایم را مستند می کنیم بطوریکه می توانیم ببینیم که چه نتایجی در بر داشته است. این روشی که ما آن انجام می دهیم علمی است بطوری که ما می توانیم بهترین نتیجه ای که برای شما متصور باشد را بیابیم. اگر شما انتخاب های خود را به راحتی و هزینه محض محدود می کنید، باید تنها نزد کسی که تایید شده نباشد بروید، در نتیجه نتایج اغلب متفاوت است. علاوه بر این، سؤالاتی راجع به جایی که تزریق بوتاکس انجام می شود، بپرسید و در مورد آنچه که شما امیدوارید تا با انجام بوتاکس به آن برسید صحبت کنید.

آیا باید بعد از بوتاکس، از انجام هر کاری اجتناب کنیم؟

به طور کلی، نه. اگر پزشک شما، این روش را درست و دقیق انجام داده باشد، بوتاکس به هیچ سمتی حرکت نخواهد کرد. تقریباً هیچ گونه از کار افتادگی(ایرادی) وجود ندارد، زیرا اثر و جای سوزن ها در عرض چند دقیقه محو می شود. تزریق بوتاکس انجام شده است، آن، چند میلی متر پخش می شود، به گیرنده ها متصل می شود، و اینگونه است که استافورد برومند دوباره به ما اطمینان قلبی می دهد. من به مردم می گویم که ۴۰ دقیقه قبل از هر فعالیتی صبر کنند تا اگر کبودی ای وجود نیامد، پس از آن، آنها می توانند کاری را که می خواهند انجام دهند. قرار نیست که اگر کسی شروع به انجام حرکات یوگا می کند، لحظه به لحظه مراقب او باشیم تا برایش اتفاقی نیفتد.

آیا ممکن است که در بدن ما نسبت به بوتاکس مقاومت ایجاد شود؟(آیا ممکن است عمل بوتاکس پس بزند؟)

اگرچه مردم ادعا می کنند این اتفاق می تواند بیفتد، این بسیار نادر است. برومند می گوید: “من می توانم در ۱۵ سال گذشته که این کار را انجام داده ام، برای شما بشمارم که شاید دو نفر وجود داشته باشند که بگویند که مقاومت در برابر بوتاکس برایشان رخ داده است، اما نمی دانم که آیا این به این دلیل است که آنها مکرراً بوتاکس را انجام نداده اند!!!. در عوض، کسانی که بوتاکس را به صورت منظم دریافت می کنند احتمالا کاهش فعالیت عضلانی را مشاهده کرده اند، بنابراین ممکن نیست آنها به دفعات بعدی تزریق نیاز نداشته باشند و یا مجبور نخواهند بود تا برای ترمیم سریع اقدام کنند. او اضافه می کند: “همانطور که شما عضلاتی را که موجب ایجاد چین و چروک می شوند، درمان می کنید، آنها کوچکتر و ضعیف تر می شوند، به طوری که دیگر احتمال اینکه چروک ها شکل بگیرند وجود ندارد و به طور مرتب نیاز به بوتاکس نخواهید داشت. شما در نهایت به جایی می رسید که دیگر کمتر به بوتاکس نیاز خواهید داشت تا نتایجی را کسب کنید که قبلا با بوتاکس منظم کسب می کردید.

ادامه …………